Link-uri



Această listă este recomandată de Ocult-Ro. Linkurile ating subiecte diverse, de la Calea Mâinii Stângi la Calea Mâinii Drepte şi multe altele. 

Pentru linkuri către paginile colaboratorilor Ocult-Ro, verificaţi paginile lor la secţiunea Echipă.

Pentru schimb de linkuri trimiteţi cererea la ocult_ro @ ymail.com sau intraţi pe pagina Contact.





Parteneri


 




















Link-uri recomandate

 

  Site-uri Romanesti

Editura Herald - http://www.edituraherald.ro/
De Mirabilia - http://mihaivartejaru.blogspot.ro/
Theophyle Istoria - http://theo-phyl.blogspot.ro/
PoliteiaWorld - http://politeia.org.ro/sectiuni/esoterica/
Fundatia Calea Victoriei - http://www.fundatiacaleavictoriei.ro/
Revista Axis - http://www.revista-axis.ro/
UniBuc - Studii Religioase - http://www.unibuc.ro/facultati/limbi/stud-reli/index.php
Limbi Straine - Studii Religioase - http://www.limbi-straine.ro/2011/05/anunturi/master-studii-religioase-texte-si-traditii-masterat-interdisciplinar.html
C.I.S.C.E. - http://www.cisce.ro/
AGEAC - http://www.ageac.org/ro/ageac_ro
Vopus - http://vopus.org/ro/
Codul Lui Oreste - http://www.codulluioreste.com/
Cronica Supranaturalului - http://cronicasupranaturalului.ro/
Ezoterism - http://ezoterism.wordpress.com/
Idei Esentiale In Esoterism - http://ideiesentialeinesoterism.blogspot.com/
Copacul Mizantropiei - http://copaculmizantropiei.blogspot.com/
Parfum Ezoteric - http://parfumezoteric-andra.blogspot.com/

 

 

 

Site-uri/Bloguri/Organizatii/Autori

StudioArcanis - http://studioarcanis.com/
E.S.S.W.E. - http://www.esswe.org/#
Societas Magica - http://www.societasmagica.org/
Studies on Magic - http://studies-vartejaru.blogspot.ro/
S.O.M.A. - http://www.austinsoma.com/
DeliriumsRealm - http://www.deliriumsrealm.com/
Samca: Romanian Folk Magic - http://ligeiavaughan.wordpress.com/
Balkan's Arcane Bindings - http://balkansarcanebindings.blogspot.ro/
Demonolatry - http://www.demonolatry.org/
Synagoga Satanae - http://www.angelfire.com/az3/synagogasatanae/
Theistic Satanism - http://theisticsatanism.com/
Encyclopedia Satanica - https://encyclopediasatanica.wordpress.com/
Traditional Witchcraft - http://www.traditionalwitchcraft.net/
Occult Corpus - http://www.occultcorpus.com/forum/forum.php
Dragon Rouge - http://www.theajnaoffensive.com/ajnabound/dragonrouge/index.html
Grimoires - http://grimoires.wordpress.com/
Hermetic Library - http://hermetic.com/
Social Magical Reactions - http://socialmagicreactions.tumblr.com/
Stephen Skinner - http://www.sskinner.com/
Aaron Leitch - http://aaronleitch.wordpress.com/
Rufus Opus - http://headforred.blogspot.ro/
Michael Cecchetelli - http://thelionsdens.blogspot.ro/
Nick Farrell - http://nick-farrell.blogspot.com/
Darren Scriven - http://theoccultscrivener.blogspot.ro/
Magister Omega - http://omega-magick.blogspot.fr/
Scott Michael Stenwick - http://ananael.blogspot.ro/
Stephanie Connolly - http://www.sjreisner.com/
Sam Block - http://digitalambler.wordpress.com/
Jason Miller - http://www.inominandum.com/blog/
Jason Miller 2 - http://strategicsorcery.blogspot.ro/
Christopher Warnock - http://renaissance-astrology.blogspot.ro/
Christopher Warnock 2 - http://www.renaissanceastrology.com/
Frater Acher - http://myoccultcircle.blogspot.ro/
Bryan Ashen Chassan - http://bryanashen.blogspot.ro/
ConjureMan Ali - http://ravenconjure.blogspot.ro/
Gilbert TheOccultist - http://gilberttheoccultist.blogspot.ro/
Phil Hine - http://philhine.org.uk/
Richard Kaczynski - http://www.richard-kaczynski.com/
Frater Barrabbas - http://www.fraterbarrabbas.blogspot.ro/

 

 

 

Publicare Carti


Editura Herald - http://www.edituraherald.ro/

Avalonia Books - http://avaloniabooks.co.uk/221/

Devil's Mark Publishing - http://devilsmarkpublishing.com/

Ixaxaar - http://www.ixaxaar.com/

Nephilim Press - http://nephilimpress.com/

Ouroboros Press - http://www.bookarts.org/

Severed Head Publishing - http://www.severedheadpublishing.com/

Datura Press - http://www.daturapress.com/

The Black Press - http://www.theblackpress.org/

Hadean Press - http://www.hadeanpress.com/

Scarlet Imprint - http://www.scarletimprint.com/index.htm

Original Falcon - http://www.originalfalcon.com/

Salamander and Sons - http://www.salamanderandsons.com/

Midian Books - http://www.midianbooks.co.uk/

Starfire Publishing - http://www.starfirepublishing.co.uk/

Caduceus Books - http://www.caduceusbooks.com/

Fulgur - http://www.fulgur.co.uk/

Xoanon - http://www.xoanon.co.uk/

Three Hands Press - http://www.threehandspress.com/

Weiser Books - http://redwheelweiser.com/

Magus Books - http://www.magusbooks.com/

Primal Craft - http://www.primalcraft.com/

Brahms Bookworks - http://www.brahmsbookworks.com/

The Golden Hoard Press - http://goldenhoard.net/

Ishtar Publishing - http://www.ishtarpublishing.com/

Lux Ferous - http://luxferous.com/

Aeon Sophia Press - http://www.aeonsophiapress.com/

Merkur Publishing - http://www.merkurpublishing.com/

Hellfire Club Books - http://www.hellfireclubbooks.co.uk/

Kerubim Press - http://kerubimpress.com/

Inner Traditions - http://www.innertraditions.com/

Teitan Press - http://www.teitanpress.com/

Mandrake Press - http://www.mandrake-press.co.uk/

Mandreke Oxford - http://mandrake.uk.net/

Black Tower Publishing - http://www.blacktowerpublishing.com/

Capall Bann Publishing - http://www.capallbann.co.uk/

Concrescent Press - http://www.concrescent.net/

Edda Publishing - http://www.edda.se/

Fall of Man - http://www.fallofman.eu/

Imagier Publishing - http://www.imagier.com/

JD Holmes Publishing - http://www.jdholmes.com/shop/jdholmes/index.html

Official Melissa Press - http://demonolatry.org/library-archives/official-melissa-press-2/

Palgrave Historical Studies - http://www.palgrave.com/series/-/PHSWM/

Pendraig Publishing - http://www.pendraigpublishing.com/

Penn State University - http://www.psupress.org/books/series/book_SeriesMagic.html

Skylight Press - http://www.skylightpress.co.uk/

Smith and Press - http://www.smithandpress.com/

Theion Publishing - http://www.theionpublishing.com/

Transmutation Publishing - http://transmutationpublishing.com/

Troy Books - http://www.troybooks.co.uk/index.html

Waning Moon Publications - http://www.waningmoon.com/publications/

Xoasis Publications - http://xaosis.com/





E-books

The Occult - http://theoccult.bz/
The Occult Library - http://www.theoccultlibrary.com/
Digimob Project - http://digimob.forumotion.net/
Grimoar - http://english.grimoar.cz/
Twilit Grotto: Archives of Western Esoterica - http://esotericarchives.com/
Hermetics - http://www.hermetics.org/
Sacred Magick - http://www.sacred-magick.com/
Sacred Texts - http://www.sacred-texts.com/
Carti-Ocultism (cărţi româneşti) - http://carti-ocultism.blogspot.ro/
Epistematic (cărţi româneşti) - http://epistematic.blogspot.ro/
Library Genesis - http://gen.lib.rus.ec/